• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-12314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آغاز دومین جشنواره پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران در کرمانشاه

دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران، با حضور بیش از هزار هنرمند از سراسر کشور از امروز(۱۸ تیر)در کرمانشاه آغاز به کار کرد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، افشین امیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه در مراسم افتتاحیه این جشنواره سه روزه با اشاره به برگزاری این جشنواره از امروز در سطح هفت شهرستان استان گفت: در این جشنواره کرمانشاه میزبان بیش از هزار هنرمند از سراسر کشور خواهد بود.

وی افزود: در دوره اول این جشنواره تنها بخش پویانمایی مدنظر قرار داشت، اما امسال و در دومین دوره این جشنواره بخش عروسک های تلویزیونی هم به این جشنواره اضافه شده که میتواند رونق خوبی در تولید برنامه های عروسکی داشته باشد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره در شش بخش پویانمایی و موضوعی گفت: بیش از ۱۵۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که در نهایت با داوری صورت گرفته ۳۵۵ اثر برای نمایش در این جشنواره انتخاب شد.

امیری از برگزاری این جشنواره به عنوان یک ظرفیت مناسب برای معرفی هرچه بهتر استان یاد کرد و افزود: این جشنواره فرصت مغتنمی است تا کرمانشاه این چهره زیبای ایران را به جهان معرفی کنیم.

وی یادآور شد: در طول مدت برگزاری جشنواره بیش از ۳۵۰۰ دقیقه برنامه در خصوص کرمانشاه از شبکه های ملی و فراملی پخش میشود.

امیری این جشنواره را زمینه ای برای بروز و ظهور استعدادهای استان در حوزه پویانمایی دانست و افزود: هدف دیگر جشنواره کمک به رشد و توسعه استان است، چرا که با معرفی هرچه بهتر استان زمینه جذب سرمایه گذاران فراهم خواهد شد.

مدیرکل صدا و سیما کرمانشاه این استان را نقطه آغاز و پایانی جنگ تحمیلی عنوان کرد و افزود: این خطه با تقدیم ۹۸۰۰ شهید، ۲۰ هزار جانباز و ۱۸۰۰ آزاده بر قله افتخار مقاومت ایستاده است و با برگزاری این جشنواره چهره مقاوم این استان  را بیش از پیش به مردم ایران معرفی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: