• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-12414-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

جشنواره فرصتی است تا کرمانشاهِ زیبا را به کشور معرفی کنیم


استاندار کرمانشاه از جشنواره ملی پویانمایی به عنوان فرصتی برای معرفی هرچه بهتر استان به تمام کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی که امروز با حضور بیش از صدها هنرمند از سراسر کشور در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، معرفی ظرفیت های منحصر به فرد استان کرمانشاه را هدف اصلی برگزاری این جشنواره معرفی کرد و افزود: معتقدیم استان ظرفیت ها و پتانسیل های بیشماری دارد که هنوز برای کشور ناشناخته مانده و این جشنواره فرصتی است تا بتوانیم این ظرفیت ها را معرفی کنیم.

بازوند ایجاد فضای شادی و نشاط را دیگر هدف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و افزود: مردم کرمانشاه طی دو سال گذشته بحرانی های بزرگی را پشت سر گذاشتند که مهم ترین آن زلزله آبان ماه سال 96 بود.

وی افزود: این زلزله با قدرت 7.2 ریشتر بزرگترین زلزله قرن اخیر کشور محسوب میشود که بیش از 6400 پس لرزه داشت که 700 مورد آن به خوبی احساس میشد.

استاندار کرمانشاه گفت: بعد از دوسال درگیری در بحث امدادرسانی و ساخت مناطق زلزله زده، بحران سیل را در فروردین ماه امسال داشتیم که خوشبختانه با مدیریت خوب مردم این بحران با کمترین خسارت از سر استان گذشت.

بازوند با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از مناطق زلزله زده استان گفت: ایشان در این سفر تاکید داشتند که از تهدید زلزله باید فرصتی برای استان ساخته شود که اختصاص اعتبار 5000 میلیارد تومانی برای ساخت و ساز یکی از این فرصت ها بود و توانستیم مناطق زلزله زده را با این اعتبار خیلی زیبا و مقاومتر از قبل بسازیم.

وی افزود: علی رغم این ساخت و سازها نیاز بود یک فضای شادی و نشاط هم در استان حاکم شود که برپایی این جشنواره تا حدی میتواند به ایجاد این فضا کمک کند.

بازوند در ادامه به تعبیر مقام معظم رهبری از استان کرمانشاه که آن را چهره زیبا و سینه ستبر ایران اسلامی عنوان کرده بودند یاد کرد وافزود: مصادیق سینه ستبر این است که کرمانشاه نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی بوده و کرمانشاه 9800 تقدیم این ملت و نظام کرده است.

وی افزود: مصادیق چهره زیبای استان هم همین طبیعت چهارفصل، وجود 4200 اثر ثبت ملی شده، زمین های حاصلخیز، معادن بسیار و طبیعت زیبای آن است که برگزاری این جشنواره میتواند فرصتی باشد که این مصادیق را به درستی به تمام ملت ایران از قاب رسانه ملی نشان دهیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به میزبانی استان برای همایش بین المللی گردشگری روستایی 2020 در کرمانشاه در سال آینده گفت: جشنواره پویانمایی فرصت گرانبهایی است که بتوانیم خود را برای برگزاری این جشنواره آماده کنیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: