• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-13514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان برنامه و بودجه کرمانشاه:

امسال از بودجه استان "اهرمی" برای ایجاد اشتغال می سازیم

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به لزوم تجمیع اعتبارات استان و هزینه درست آن جهت رونق تولید و اشتغال، گفت: امسال از بودجه استان اهرمی برای ایجاد اشتغال و تولید می سازیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حبیب الله وفایی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران برگزار شد با اشاره به شرایط تحریم کشور، گفت: خوشبختانه در این شرایط با همت مضاعف مسئولان استان شاهد سیر کاهشی بیکاری در استان هستیم.

وی افزود: متوسط کاهش بیکاری استان‍ها در بهار امسال 1.6 درصد بوده و این درحالی است که نرخ بیکاری استان طی این مدت حدود 4.7 درصد کاهش داشته است.

وفایی با بیان اینکه این میزان کاهش نرخ بیکاری نیازمند صرف اعتبارات و انرژی بسیار است، گفت: بر اساس جمعیت استان، کاهش هر یک درصد نرخ بیکاری مستلزم ایجاد 7900 تا 8000 شغل و ایجاد این تعداد شغل نیز نیازمند تامین اعتبار 1870 میلیارد تومانی است که رقم بالایی محسوب میشود.

وی افزود: در سالهای گذشته شاهد توزیع اعتبارات بسیاری در حوزه ایجاد اشتغال بودیم، اما صرف این اعتبارات منجر به کاهش نرخ بیکاری نشد و این امر نشان میدهد که اعتبارات آنطور که باید در جای خود هزینه نشده است.

وفایی تصریح کرد: در مدل جدیدی که برای استان طراحی کردیم تمام منابع بطور دقیق سمت تولید هدایت شده و کاهش نرخ بیکاری نشان میدهد که در روند عملکرد خود موفق بوده ایم.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به تدوین دو سند اشتغال و رونق تولید در استان گفت: سند رونق تولید بر مبنای ظرفیت های اقتصادی استان تهیه شده و برنامه ریزی آن بگونه ای است که سرمایه‌ها را بطور دقیق سمت تولید هدایت می‌شود.

به گفته وفایی دراین سند که توسط بخش خصوصی و با همکاری دانشگاه تهیه شده تکالیف تمام دستگاه های اجرایی در حوزه اشتغال مشخص و به آنها ابلاغ شده است.

وی افزود: این سند به گونه ای است که بتوانیم با تجمیع اعتبارات استان عملا از بودجه امسال یک اهرم بسازیم که بوسیله آن رتبه بیکاری استان را جابجا کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: