• یکشنبه ۳۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-20214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان:

پیشرفت 60 درصدی کتابخانه مرکزی کرمانشاه/ 7 میلیارد بدهند پروژه 2 ساله تمام می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با اشاره به پیشرفت 60 درصدی کتابخانه مرکزی کرمانشاه گفت: درصورت تخصیص اعتبار هفت میلیارد تومانی، این پروژه تا دو سال دیگر به بهره برداری می رسد.

معصومه حسنی خوانسار در گفت و گو با خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به شروع ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه از سال 1386 گفت: تا سال 1391 حدود 2.5 میلیارد تومان اعتبار صرف این پروژه شد، اما در همین سال به دلیل نبود اعتبارات ساخت پروژه با پیشرفت 32 درصدی متوقف شد.

وی افزود: دی ماه سال گذشته با پیگیری های بسیار 3.5 میلیارد تومان به این پروژه تخصیص شد که با این اعتبار مجددا شروع ساخت پروژه کلید خورد.

مدیر کتابخانه های عمومی استان یادآور شد: ساخت این پروژه در زمینی به مساحت یازده هزار مترمربع و در پنج طبقه در حال انجام است.

وی افزود: پیش از این قرار بود این پروژه هفت طبقه باشد، اما با توجه به وضعیت اعتبارات تصمیم بر این گرفته شد همین پنج طبقه که ساخت آن آغاز شده تکمیل شود.

حسنی خوانسار با اشاره به ادامه کار ساخت این پروژه گفت: در حال حاضر کتابخانه مرکزی استان حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با وجود کمبود اعتبارات ساخت آن همچنان ادامه داشته و متوقف نشده است.

وی به انعقاد تفاهم نامه میان نهاد کتابخانه های عمومی، وزرات ارشاد و استانداری کرمانشاه اشاره کرد و افزود: براساس این تفاهم نامه قرار بر این شد نهاد کتابخانه ها دو میلیارد تومان، وزرات ارشاد دو میلیارد تومان و استانداری کرمانشاه سه میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه اختصاص دهند.

حسنی خوانسار افزود: همچنین استانداری کرمانشاه متعهد شد چنانچه این اعتبارات از سوی دو نهاد دیگر تخصیص شود، دو میلیارد تومان دیگر بابت تجهیز این پروژه اختصاص دهد.

این مسئول یادآور شد: چنانچه این اعتبارات به پروژه تزریق شود، نهایتا ظرف دو سال آینده کتابخانه مرکزی استان به بهره برداری می‌رسد.

حسنی خوانسار کتابخانه مرکزی را مادر کتابخانه های استان عنوان کرد و افزود: این کتابخانه از بعد فرهنگی یک ضرورت حیاتی است و امیدواریم هرچه سریعتر بتوانیم این پروژه را در استان به بهره برداری برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: در صورت بهره برداری، شروع کار این کتابخانه با تامین 80 هزار جلد کتاب خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: