• چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-387-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

فروش‌های اینترنتی "آف‌دار" کمر به نابودی کتاب‌فروشی‌ها بسته است!

نایب رئیس اتحادیه کتابفروشان کرمانشاه گفت: برخی ناشران با فروش اینترنتیِ زیر قیمت و با تخفیف زیاد، کمر به نابودی کتابفروشی‌ها بسته اند.

محمدتقی زرشکیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به رواج فروش اینترنتی کتاب از سوی برخی ناشران، اظهار کرد: این امر باعث نابودی کتابفروشی‌ها خواهد شد. حتی برخی ناشران به صراحت اعلام کرده اند که کتابفروشی‌ها باید به دنبال شغل دیگری برای خود باشند.

وی ادامه داد: عمده این فروش های اینترنتی برای کتاب‌های کمک درسی و آموزشی انجام می‌شود و این در حالی است که این دسته از کتاب‌ها بیشترین حجم فروش کتابفروشی‌ها را به خود اختصاص می‌دهند.

نایب رئیس اتحادیه کتابفروشان کرمانشاه یادآور شد: باید دید چطور است که ناشران فروش تکی کتاب‌های خود را با تخفیف بسیار زیاد در سایت‌ها، به فروش عمده به کتابفروشی‌ها ترجیح می‌دهند.

زرشکیان اضافه کرد: برخی از ناشران قیمتی را روی کتاب درج می‌کنند که از قیمت تمام شده آن بسیار بیشتر است و در نهایت هرچقدر هم که در سایت‌های فروش اینترنتی تخفیف بزنند، ضرر نخواهند کرد.

نایب رئیس اتحادیه کتابفروشان کرمانشاه با بیان اینکه ادامه این روند باعث تعطیلی کتابفروشی‌های زیادی در کرمانشاه و سراسر کشور خواهد شد، عنوان کرد: در حال پیگیری هستیم که مشکل فروش اینترنتی رفع شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از کتاب‌ها نیز به صورت الکترونیکی عرضه می‌شود، تاکید کرد: این امر نیز به مشکلات کتابفروشی‌ها دامن می‌زند و باعث کاهش فروش کتاب‌های کاغذی خواهد شد.

زرشکیان معتقد است، کار کردن در چنین شرایطی کار را برای کتابفروشی‌ها بسیار سخت کرده و بسیار از آنها به دنبال جمع کردن کسب و کار خود هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: