• یکشنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس مجمع نمایندگان کرمانشاه:

گمان می‌کردیم انتقال "نفت و گاز غرب" به ایلام منتفی است/ موضوع را از طریق وزیر نفت پیگیری می‌کنیم

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به انتقال چند مدیریت مهم نفت و گاز غرب کشور از کرمانشاه به ایلام، گفت: به زودی با وزیر نفت در این زمینه رایزنی می‌کنیم.

فرهاد تجری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان  اینکه اخیرا چند مدیریت کلیدی نفت و گاز غرب کشور از کرمانشاه به ایلام منتقل شده، اظهار کرد: در گذشته پیگیری‌های متعددی از سوی مجمع نمایندگان استان برای جلوگیری از انتقال نفت و گاز غرب به ایلام انجام و مقرر شد این انتقال انجام نشود.

وی با بیان اینکه نمایندگان استان نیز با تصور اینکه موضوع انتقال منتفی شده اقناع شدند، افزود: اکنون بر خلاف پیگیری‌ها و قول‌هایی که داده شده بود، شاهد این انتقال هستیم.

نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این انتقال حتما با موافقت وزیر نفت صورت گرفته و توقع نداشتیم ایشان چنین عمل کند.

تجری با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان حتما پیگیر موضوع خواهند بود، یادآور شد: ظرف امروز و یا روزهای آینده دیداری با وزیر نفت خواهیم داشت و جزئیات این انتقال را بررسی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: باید بررسی کنیم که آیا می‌توان جلوی انتقال واحدهای دیگر را گرفت و اینکه آیا امکان برگرداندن مدیریت‌های منتقل شده وجود دارد یا نه و در نهایت که به جمع بندی رسیدیم، موضوع را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه درباره توجیه این انتقال نیز گفت: دلیل این انتقال ظرفیت‌های نفت و گاز استان ایلام و میزان تولیدات آن عنوان می‌شود که از استان کرمانشاه بیشتر است.

تجری از پیامدهای انتقال نفت و گاز غرب کشور از کرمانشاه به ایلام هم یاد کرد و افزود: این موضوع و خروج نیروهای فنی و متخصص از استان، بر اکتشاف و برداشت از منابع نفت و گاز استان کرمانشاه بی تاثیر نیست.

وی خاطرنشان کرد: به علاوه نیروهایی که جذب این منطقه شده اند، با این مبنا که قرار است در کرمانشاه کار کنند برای زندگی خود برنامه‌ریزی کرده اند و حالا محل زندگی و کار آنها به اجبار به ایلام منتقل شده است.

این نماینده مجلس درباره احتمال تعدیل نیروها نیز گفت: در این باره نیز باید ببینیم شیوه انتقال چگونه است و این مسئله را نیز با وزیر در میان می‌گذاریم.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: