• شنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-2784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

محدودیت صادرات "لبنیات" چه بر سر صنایع لبنی آورده است؟

عکس دریافتی است
یک فعال صنعت لبنیات گفت: محدودیت صادرات محصولات لبنی به عراق و افزایش هزینه‌های تولید در داخل کشور، بسیاری واحدهای لبنی را با مشکل روبرو کرده است.

فرهاد صیادیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به محدودیت‌هایی که عراق طی حدود دو ماه اخیر برای واردات لبنیات اعمال کرده، افزود: این محدودیت‌ها بسیاری از صنایع لبنی کشور و استان کرمانشاه را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه برخی صنایع لبنی کرمانشاه حدود 50 درصد تولیدات خود را صادر می‌کردند، یادآور شد: اکنون این ظرفیت از دست واحدهای صنعتی رفته و بر کاهش تولید آنها تاثیر گذاشته است.

مدیرکارخانه صنایع لبنی کلهر ادامه داد: انتظار می‌رفت با محدودیت صادرات لبنیات به عراق شاهد افزایش مواد اولیه مورد نیاز صنایع لبنی در بازار و به دنبال آن افزایش تولیدات صنایع لبنی باشیم تا قیمت‌ها نیز تا حدودی تعدیل شود، اما شرایط کاملا بر عکس شده و هم اکنون با افزایش قیمت بسیاری از مواد اولیه خصوصا از ابتدای این ماه مواجه هستیم که تولیدات لبنی را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

صیادیان از کاهش جدی ظروف مورد نیاز صنایع لبنی خبر داد و تاکید کرد: از ابتدای شهریور ماه قیمت برخی انواع ظروف نزدیک به سه برابر شده است و کمبود شدیدی هم در بازار وجود دارد، بگونه‌ای که بسیاری از واحدها از باقی مانده ذخیره انبارهای خود استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از این ظروف از تهران و کرج به کرمانشاه می‌آید، خاطرنشان کرد: ظاهرا مواد اولیه مورد نیاز برای تولید ظروف لبنیات از سوی صنایع پتروشیمی تولید و تامین نمی‌شود و این امر دلیل کمبودها است.

این فعال صنعت لبنیات اضافه کرد: از سوی دیگر گاوداری‌ها اخیرا قیمت شیر خام را نیز دوباره تا کیلویی 2800 تومان بالا برده‌اند.

به گفته صیادیان این افزایش قیمت‌ها در شرایطی وجود دارد که صنایع لبنی اجازه بالا بردن مجدد قیمت‌ها را ندارند.

وی معتقد است، محدودیت صادرات محصولات لبنی و افزایش هزینه‌هایی که در داخل کشور برای این واحدها ایجاد شده، بسیاری از آنها را دچار مشکلات جدی کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: