• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-3184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آغاز برداشت 24 هزار تن گردو از باغات کرمانشاه

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز برداشت گردو از باغات استان خبر داد و پیش بینی کرد امسال 24 هزار تن گردو در استان تولید شود.

رضا زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سطح باغات گردوی استان را بیش از 8965 هکتار اعلام کرد و افزود: استان کرمانشاه بیش از 7645 هکتار باغ گردوی بارور دارد و مابقی باغات گردوی استان هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.

زارعی اضافه کرد: بیشترین باغات گردوی استان در سه شهرستان صحنه، پاوه و کنگاور به ترتیب با 1974، 1439 و 1300 هکتار قرار دارند. 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه متوسط عملکرد باغات گردوی استان را 2.5 تن گردوی خشک در هکتار عنوان و برآورد کرد امسال تولید گردو در باغات استان به 24 هزار تن برسد.

به گفته زارعی سال گذشته حدود 23 هزار تن گردو از باغات استان برداشت شد.

زارعی با اشاره به آغاز برداشت گردو در شهرستانهای گرمسیر استان، گفت: برداشت گردو تا نیمه اول مهر در استان ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به برنامه  توسعه باغات گردوی استان داشت و افزود: بر اساس برنامه ریزی‌ صورت گرفته سالانه 300 هکتار به سطح باغات گردوی استان اضافه خواهد شد.

زارعی گفت: تلاش می شود از ارقام پیوندی و شناسنامه دار گردو نظیر ارقام "چندلر"، "فرانکت" و "پدرو" برای توسعه باغات گردوی استان استفاده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: