• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 986-296-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه عنوان کرد:

حمایت از جابجایی واحدهای ساخته شده در بستر رودخانه در «کرناچی»

عکس:دریافتی
فرماندار کرمانشاه برای تخصیص زمین رایگان و تسهیلات بلاعوض و قرض الحسنه به ساکنان محله کرناچی که خانه هایشان در بستر و حریم رودخانه ساخته شده و قصد  جابجایی دارند، اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر امروز (دهم شهریور )در جلسه بررسی آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده و سیل‌زده کرمانشاه، اظهار کرد: در جریان زلزله آبان ماه سال ۹۶ استان کرمانشاه بیش از  ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در حوزه شهرستان کرمانشاه برای اخذ تسهیلات بازسازی به بانک های شهرستان کرمانشاه معرفی شدند که تاکنون عملیات پی کنی ۲۲۴۷ واحد از این واحدها آغاز شده و در تلاشیم تا فرآیند بازسازی حدود ۳۰۰ واحد باقیمانده نیز تا قبل از شروع بارندگی ها تعیین تکلیف شود.

رنجبر اضافه کرد: از مجموع واحدهایی که پی کنی آنها آغاز شده تاکنون ۱۹۵۳ واحد به مرحله سقف زنی رسیده و پیشرفت قابل قبولی داشته اند.

فرماندار کرمانشاه با قدردانی از مجموعه بنیاد مسکن و بخشداری به واسطه اقدامات خوب انجام گرفته در حوزه بازسازی منازل مسکونی زلزله‌زده حوزه شهرستان کرمانشاه تصریح کرد: تا کنون کار بازسازی واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد که در جریان زلزله خسارت دیده بود به‌اتمام رسیده  است.

وی ادامه داد: همچنین  بین دو تا سه درصد کار ساخت واحدهای مسکونی مددجویان بهزیستی در حوزه شهرستان کرمانشاه باقی مانده که آن ها هم‌به زودی تعیین تکلیف خواهند شد.

فرماندار کرمانشاه در ادامه در خصوص آخرین وضعیت  منازل مسکونی شهرک کرناچی کرمانشاه که در سیلاب های ابتدای امسال خسارت دیده بودند، اظهار کرد: اقدامات لازم در خصوص اختصاص زمین به صورت رایگان در فاز ۲ شهرک بسیج کرمانشاه به ساکنان این محله که خانه هایشان در بستر و حریم رودخانه ساخته شده و قصد جابجایی دارند، انجام‌گرفته است.

وی ادامه داد : همچنین مبلغ ۹۴ میلیون تومان که ۲۹ میلیون تومان آن به صورت بلاعوض و ۶۵ میلیون تومان دیگر به صورت تسهیلات قرض الحسنه است، در اختیار  این متقاضیان‌قرار خواهد گرفت.

رنجبر گفت بر اساس برآوردهای صورت گرفته حدود ۲۰۰ واحد مسکونی در بستر و حریم رودخانه ساخته شده که تاکنون صاحبان ۶۰ واحد از این واحد ها متقاضی استفاده از تسهیلات و زمین رایگان شده‌اند.

فرماندار کرمانشاه برای تخصیص زمین و تسهیلات بلاعوض و قرض الحسنه به دیگر ساکنان محله کرناچی که در جریان سیلاب ها منازل مسکونی شان خسارت دیده، اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: