• دوشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 986-396-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

شهرستان کرمانشاه در تکاپوی استقبال از زوار اربعین حسینی

عکس:دریافتی
فرماندار کرمانشاه با اشاره به برنامه‌ریزی برای استقبال از زوار عتبات عالیات در اربعین حسینی گفت: ستاد اربعین شهرستان کرمانشاه برای خدمات رسانی مطلوب به زوار عتبات عالیات باید فعالیت های خود را نسبت به گذشته مضاعف کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه ستاد اربعین شهرستان کرمانشاه که امروز(یازدهم شهریور) و با حضور تعدادی از موکب داران در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به خبرهای خوشی که در خصوص بازگشایی مرز خسروی در راه است، اظهار کرد: امیدواریم با بازگشایی مرز پذیرایی خوبی از زوار عتبات عالیات به ویژه در ایام اربعین حسینی  داشته باشیم.

رنجبر اضافه کرد: کرمانشاهیان از گذشته های دور به میهمان نوازی و پذیرایی از زوار عتبات عالیات اشتهار داشته اند و امیدواریم امسال هم با بازگشایی مرز خسروی بتوانیم پذیرایی خوبی از زوار داشته باشیم.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه این شهرستان  با تمام توان آماده استقبال از زواری می‌شود که شهرستان کرمانشاه در مسیر ترددشان به عتبات عالیات است، اضافه کرد: ستاد اربعین شهرستان کرمانشاه برای خدمات رسانی مطلوب به زوار عتبات عالیات باید فعالیت های خود را نسبت به گذشته مضاعف کند.

رنجبر با اشاره به اهمیت تامین امنیت  زائرین، گفت: از ابتدای حضور زوار عتبات عالیات از 10 روز مانده به اربعین حسینی تا برگشت کلیه زوار همه نیروها شامل نیروهای انتظامی، بسیج، ارتش و دستگاهی نظامی و انتظامی و امنیتی و دستگاه قضایی برای تامین امنیت تردد زوار پای کار خواهند بود.

وی اشاره ای هم به فعالیت پلیس و پلیس راهور در اربعین حسینی داشت و افزود: پلیس در اربعین حسینی چه در سطح شهر و چه مسیرهای اصلی تردد زائرین به منظور تسهیل در تردد و جلوگیری از ترافیک سنگین حضور پررنگ خواهد داشت.

فرماندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای اسکان زوار عتبات عالیات در دو حالت عادی و بارندگی های شدید و سیلابی شدن مسیل ها، گفت: در شرایط عادی که خیلی از زوار ممکن است در پارک ها اسکان شبانه داشته باشند برای اسکان زوار مشکلی نداریم، اما با توجه به تغییرات اقلیمی رخ داده و احتمال بروز بارندگی‌های شدید و سیلابی شدن مسیل ها باید برای اسکان زوار در شرایط غیرعادی نیز برنامه ریزی داشته باشیم.

رنجبر با بیان اینکه برای شرایط غیر عادی در حوزه اسکان باید کارهای زیادی انجام شود، گفت: علاوه بر ظرفیت موکب ها و اقامتگاه های راهیان نور، از هیئت امنای مساجد و حسینیه ها می خواهیم تا تدارک اسکان زوار در صورت بروز بارندگی را ببینند.

فرماندار کرمانشاه اشاره ای هم به اهمیت توجه به مقوله تغذیه و بهداشت زوار داشت و افزود: در اربعین حسینی باید اکیپ های نظارتی برای تامین سلامت زوار پای کار بیایند.

رنجبر ادامه داد: سازمان های مردم نهاد ظرفیت های خوبی برای خدمات رسانی به زوار عتبات عالیات در اربعین حسینی هستند که باید برای ساماندهی آنها برنامه ریزی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: