• سه شنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 986-8814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک مربی آمادگی جسمانی:

برخی زنان محلات حاشیه‌ای در طول عمرشان 5 دقیقه هم ورزش نکرده‌اند

عکس .. دریافتی
یک مربی آمادگی جسمانی از وجود فقر حرکتی در میان زنان محلات حاشیه نشین شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: بی توجهی به ورزش در میان زنان خانه دار این محلات بگونه ای است که برخی از آنها در طول عمرشان پنج دقیقه هم ورزش نکرده اند.

سوسن حاجی علی اکبری در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، به فعالیت های چندساله اش به عنوان مربی ورزش صبحگاهی در پارک های کرمانشاه اشاره کرد و گفت: از حدود یک سال پیش پیشنهادی برای اجرای ورزش صبحگاهی در پارک یکی از محلات حاشیه نشین شهر کرمانشاه دریافت کردم تا برای اولین بار در استان برای بانوان این محلات نیز ورزش صبحگاهی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: زمانی که فعالیتم را در این پارک شروع کردم به دلیل نوع فرهنگ حاکم در این محلات و امنیتی که زنان این محلات نگران آن بودند، تنها چند نفر برای اجرای ورزش صبحگاهی به پارک می آمدند.

این مربی آمادگی جسمانی تصریح کرد: هرچند در ابتدا استقبال چندانی را از سوی زنان این محله حاشیه نشین ندیدیم، اما پس از چندماهی این فرهنگ به مرور در میان مردم این منطقه جا افتاد و امروز شاهدیم روزهایی که اجرای برنامه داریم، بیش از 100 نفر برای ورزش در پارک حضور پیدا می کنند.

به گفته حاجی علی اکبری روند رو به رشد توجه به ورزش صبحگاهی در میان زنان محلات حاشیه نشین شهر به سمتی می رود که استقبال این زنان از ورزش صبحگاهی بیش از زنان سایر محلات شهر شده است.

وی در ادامه بابیان اینکه فقرحرکتی به وضوح در میان زنان خانه دار محلات حاشیه نشین دیده می شود، عنوان کرد: گاها با زنان خانه داری در این محلات برخورد می کنیم که در طول عمر خود حتی برای پنج دقیقه هم ورزش نکرده اند و این فقر حرکتی را می توان در شروع ورزش آنها به وضوح دید.

حاجی علی اکبری به نبود امکانات ورزشی در پارک های این محلات هم اشاره ای کرد و گفت: هرچند با مساعدت شهرداری در برخی از این محلات پارک هایی احداث شده، اما متاسفانه فاقد امکانات و تجهیزات ورزشی است که امیدواریم برای این مسئله هم اقدامی انجام گیرد.

وی در ادامه بااشاره به بی علاقگی مردان کرمانشاهی به انجام ورزش صبحگاهی در پارک ها، عنوان کرد: متاسفانه برخلاف بسیاری از شهرهای بزرگ ایران، هنوز فرهنگ ورزش گروهی مردان در پارک های کرمانشاه جا نیفتاده که برای ترویج آن هم باید تلاش کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: