• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-4084-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معادن متروکه کرمانشاه احیا و بازسازی می‌شوند

عکس: دریافتی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از احیا و بازسازی معادن متروکه استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، انشاالله کولانی اظهار کرد: فعالیت های معدنی آثار تخریبی بسیاری بر عرصه های منابع طبیعی کشور داشته و در بسیاری از موارد جبران خسارت های حادث شده ناشی از عملیات اکتشاف و بهره برداری غیرممکن است.

کولانی اضافه کرد: این معادن پس از بهره برداری  و پایان ذخیره معدنی و یا عدم کیفیت مناسب رها شده و آثار مخرب بسیاری بر پیکره حساس و شکننده زیست بوم های کشور بر جای می گذارد، لذا با توجه به تصویب اصلاح قانون معادن وظیفه بازسازی و احیاء معادن به عهده سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفته است.

وی افزود: در همین راستا  اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه پس از احیاء و بازسازی معدن متروکه هرسین با مشارکت مردم عملیات احیاء و بازسازی دومین معدن متروکه را  در دولت آباد شهرستان اسلام آبادغرب آغاز خواهد کرد.

کولانی گفت: عرصه تخریبی معدن شهرستان اسلام آبادغرب 32 هکتار است که با اختصاص اعتبار از محل طرح های ملی عملیات مکانیکی در 10 هکتار آن شامل تسطیح  خاک های دپو شده و دفن زباله های ساختمانی توام با بذرپاشی و در 22 هکتار  آن هم عملیات کپه کاری با بذور مرتعی صورت خواهد گرفت.

کولانی با اشاره به تاثیرات احیاء عرصه های طبیعی  بر روح و روان جامعه گفت: همکاری دو جانبه صنایع با منابع طبیعی می تواند نقش بسیار مهمی در این گونه فعالیت ها داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: