• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-9914-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

آیت الله ممدوحی:

نگذاریم مجالس عزای حسینی از کارکردهایش دور شود

عکس:دریافتی
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نباید بگذاریم مجالس عزای حسینی از کارکردهای اصلی خود دور شوند.

آیت الله حسن ممدوحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه عزاداری‌های حسینی کارکردهای زیادی دارد، افزود: هرچند در سالهای اخیر اشکالاتی در عزاداری های حسینی بوجود آمده، اما نباید بگذاریم این عزاداری‌ها از کارکردهای اصلی خود دور شوند.

آیت الله ممدوحی با اشاره به مردم محور بودن عزاداری‌های حسینی، گفت: خود مردم مجالس عزای حسینی را اداره می‌کنند، لذا باید با استفاده از وعاظ و مداحان خوب در مجالس عزای حسینی اجازه ندهند این مجالس دچار انحراف شوند.

نماینده پیشین مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری سپس با اشاره به اهمیت بصیرت افزا بودن مجالس عزای حسینی، گفت: باید روحانیون و مداحان در جهت بالا بردن بصیرت عزاداران حسینی برنامه‌ریزی کنند.

آیت الله ممدوحی ادامه داد: وعاظ و مداحان باید یاری‌رسان دین باشند و مطالب و اشعاری را انتخاب ‌کنند که از محتوای غنی برخوردار بوده و در سخنرانی ها و مداحی های خود از مطالب و اشعار بی پایه، بی محتوا و تفرقه‌انگیز استفاده نکنند.

وی  با بیان اینکه باید به محتوای عزاداری‌های حسینی توجه شود، گفت: وعاظ و مداحان باید به روز بوده و محتواهایی براساس نیاز جامعه ارائه دهند.

ممدوحی تاکید کرد: خطبا و مداحان باید با ارائه مطالب غنی پاسخگوی شبهات جوانان باشند و مبلغین نیز تبلیغ چهره به چهره را فراموش نکنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: