• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-4284-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه:

بخش "تعاون" در سایه نیست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: حوزه تعاون در سایه نیست و امروز به یک بخش توانمند در کنار حوزه کار و رفاه اجتماعی تبدیل شده است.

حسن عزیزی به مناسبت روز تعاون (13 شهریور) در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از تعاون به عنوان یک حوزه مهم اقتصادی کشور یاد کرد و افزود: در شرایط کنونی تعاونی‌ها می‌توانند به تجارت و اقتصاد کشور کمک بسزایی داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یک وزارتخانه بزرگ تبدیل شده که بخش تعاون را نیز به خوبی پوشش می‌دهد، خاطرنشان کرد: شاید در ابتدای ادغام وزارتخانه های تعاون با کار، حوزه تعاون کمتر مورد توجه بود، اما امروز با گذشت چند سال از این ادغام، بخش تعاون نیز جای خود را باز کرده و در سایه نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از وضعیت تعاونی‌های کرمانشاه هم یاد کرد و ادامه داد: در استان کرمانشاه پنج هزار تعاونی به ثبت رسیده که حدود هزار مورد از این تعاونی‌ها فقط ثبت شده اند و کار دیگری انجام نداده اند.

عزیزی با بیان اینکه برخی تعاونی‌ها مقطعی ایجاد شده و موضوعیت خود را از دست داده است، عنوان کرد: به عنوان مثال برخی تعاونی‌های مسکن بعد از مدتی دیگر فعال نیستند.

وی تعداد کنونی تعاونی‌های فعال کرمانشاه را 3050 مورد اعلام کرد که در 23 شاخه مختلف کشاورزی، صنعتی، خدمات، بهداشت و درمان، تعاونی‌های مسکن، تعاونی‌های مرزنشین و... فعالیت دارند.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه برخی از واحدهای مهم استان مانند نخ تایر کرد، تعاونی مانیزان، بیمارستان بیستون و... همه در قالب تعاونی فعالیت دارند.

عزیزی جمعیت عضو تعاونی‌های استان را نیز یک میلیون و 250 هزار نفر برآورد کرد و گفت: اشتغالزایی این تعاونی‌ها نیز حدود 50 هزار نفر است.

وی از صادرات 121 میلیون دلاری تعاونی‌های استان در سال گذشته هم خبرداد و پیش‌بینی کرد، تعاونی‌های استان امسال هم در همین حدود صادرات داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: