• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-4484-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

وزیر جهاد کشاورزی:

صادرات نخود آزاد شد/ توسعه باغات مدرن در برنامه کشور است 

وزیر جهاد کشاورزی از آزاد شدن صادرات نخود خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمود حجتی در حاشیه بازدید از باغات مدرن تنگ کنشت کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی وزارت جهاد کشاورزی صادرات نخود آزاد شد.

حجتی در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه باغات مدرن در کشور، اظهار کرد: توسعه باغات مدرن علاوه بر اینکه باعث افزایش میزان تولیدات باغی می شود، زمینه های اشتغال افراد جویای کار را نیز فراهم می کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ثمردهی زود باغات مدرن، افزود: تراز این باغات از سال دوم بعد از کاشت مثبت میشود که این موضوع درآمدهای باغداران را بالا برده و زمینه های سمت و سو گرفتن افراد به سمت توسعه باغات را فراهم می کند.

حجتی با اشاره به پشتیبانی از توسعه باغات مدرن در کشور تصریح کرد: برای توسعه باغات پیگیر اختصاص نهال و بذر یارانه دار و پشتیبانی های آب و خاکی هستیم.

رضا زارعی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه سطح باغات مدرن استان کرمانشاه را ۱۵۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: از این میزان ۶۰۰ هکتار آن باغات روسیمی هستند.

زارعی با اشاره به در برنامه بودن توسعه باغات به ویژه باغات مدرن در استان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده سالانه هزار هکتار به سطح باغات مدرن  استان اضافه خواهد شد.

 به گفته مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه این استان۴۰ هزار و ۶۶ هکتار باغ دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: