• پنجشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-4584-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان:

 ۳.۵ درصد محصولات کشاورزی کشور  در کرمانشاه تولید می‌شود

عکس: دریافتی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: ۳.۵ درصد محصولات کشاورزی کشور در این استان تولید می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه نوربخش حاتمی در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر جهاد کشاورزی در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه استان کرمانشاه ۱.۵ درصد مساحت و ۲.۵ درصد جمعیت کشور را دارد، گفت: این استان با سه درصد نزولات جوی کشور، چهار درصد اراضی قابل کشت کشور را در اختیار دارد.

حاتمی با بیان اینکه استان کرمانشاه هفت درصد اراضی دیم و ۱.۹ اراضی آبی کشور را در اختیار دارد ، گفت: ۳.۵ درصد تولیدات کشاورزی کشور در این استان تولید می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به تدوین برنامه سه ساله بخش کشاورزی استان کرمانشاه اظهار کرد: در این برنامه تولیدات کشاورزی استان کرمانشاه از ۴.۲ میلیون تن فعلی به ۶ میلیون تن خواهد رسید.

وی اضافه کرد: این برنامه با رویکرد پایداری تولید با حفظ منابع موجود و با تکیه بر اقداماتی مثل توسعه کشت های پاییزه و توسعه  کشت محصولات دارای مزیت استان مثل زعفران انجام خواهد شد.

حاتمی همچنین تغییر زمان کشت محصولات و سمت و سو گرفتن کشت ها به سمت کشت پاییزه، توسعه کشت محصولات کم آب بر،  افزایش دانش فنی  بهره‌برداران، توسعه کشت گل محمدی و گیاهان دارویی، احداث گلخانه های جدید و...را  از  دیگر برنامه های توسعه ای بخش کشاورزی استان کرمانشاه عنوان کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه در حوزه کشاورزی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۲۶ پروژه اقتصاد مقاومتی شامل ۱۲ پروژه ملی و 14 طرح استانی در سطح استان تعریف شد که شاهد تحقق ۱۰۷ درصدی این پروژه ها بودیم.

حاتمی اضافه کرد: در سال جاری نیز اجرای ۱۶ پروژه  اقتصاد مقاومتی  برای استان تعریف شده که زمینه اشتغال 2559 نفر را فراهم خواهد کرد.

وی به روند بازسازی جایگاه های دامی خسارت دیده در زلزله سال ۹۶ استان اشاره کرد و افزود: در جریان زلزله ۲۵ هزار و ۱۹۱ واحد جایگاه دامی در استان کرمانشاه خسارت دید که ۱۴ هزار و ۱۲۷ واحد تخریبی و یازده هزار و ۶۴ واحد تعمیری بودند که از این تعداد تاکنون ۲۳ هزار و ۱۵ واحد؛ معادل بیش از ۹۰ درصد واحدها تعمیر و نوسازی شده اند و تا پایان شهریور ماه تحویل خواهند شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: