• شنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-4784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه خبر داد:

راه اندازی مرکز رتبه‌بندی اتاق بازرگانی کرمانشاه تا پایان شهریور

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از راه‌اندازی مرکز رتبه‌بندی این اتاق تا پایان شهریور خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان سال ۵۰ تا ۱۰۰ واحد برتر و صاحب برند استان رتبه‌بندی شوند.

به گزارش ایسنا کرمانشاه، کیوان کاشفی با بیان اینکه رتبه‌بندی شرکت‌ها و واحدهای تولیدی با جدیت در کشور و استان کرمانشاه پیگیری می‌شود، ادامه داد: متاسفانه ایران از جمله معدود کشورهایی است که به جز شرکت‌های فنی و مهندسی که از گذشته رتبه‌بندی می‌شدند، رتبه‌بندی خاصی در زمینه واحدهای تولیدی و صنعتی ندارد.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران از تمهیداتی که اخیرا با همکاری اتاق ایران و وزارت صمت برای رتبه‌بندی واحدهای تولیدی و شرکت‌های کشور اندیشیده شده یاد کرد و افزود: در کرمانشاه نیز بر اساس سند رونق تولید رتبه‌بندی واحدها به عنوان یک تکلیف به اتاق بازرگانی سپرده شده است.

کاشفی از مزیت‌های رتبه‌بندی صنایع و شرکت‌ها هم یاد کرد و با بیان اینکه هر یک از این واحدها گرید و درجه خاصی در رتبه‌بندی دریافت می‌کنند، تاکید کرد: می‌توان بر اساس این درجه، امتیازات ویژه‌ای را از دستگاه های مختلف برای واحدها در نظر گرفت.

وی افزود: برای مثال واحدی که درجه اول و طلایی را کسب کرده از نظر حساب های مالیاتی، شفافیت مالی و ... بررسی شده است و دستگاه هایی مانند مالیات، تامین اجتماعی و ... باید اسنادش را بپذیرند و یک مسیر ویژه برای این واحد در نظر بگیرند.

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق ایران، از سوی دیگر یکی از الزامات صدور کارت‌های بازرگانی برای طولانی مدت (۳ تا ۵ سال)، داشتن درجه رتبه‌بندی از سوی واحدها است.

کاشفی با بیان اینکه مرکز رتبه‌بندی اتاق ایران از چندی قبل فعالیت خود را آغاز کرده، ابراز امیدواری کرد تا پایان شهریور ماه مرکز رتبه‌بندی اتاق کرمانشاه راه اندازی شود.

وی افزود: مقدمات این کار فراهم و شرکت همکار در زمینه رتبه‌بندی نیز مشخص شده است.

رئیس اتاق کرمانشاه خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان سال ۵۰ تا ۱۰۰ واحد برتر و صاحب برند استان رتبه‌بندی شوند.

وی با بیان اینکه رتبه‌بندی برای واحدها هزینه دارد، از در نظر گرفتن تخفیفاتی برای واحدهای تولیدی و شرکت‌های استان خبر داد.

کاشفی گفت: صاحبان واحدها و صنایع می‌توانند از اوایل مهر ماه برای انجام امور رتبه‌بندی خود به اتاق کرمانشاه مراجعه کنند تا کار آنها در کوتاهترین زمان انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: