• شنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-4984-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

آغاز برداشت "خرما" از نخیلات کرمانشاه/ پیش بینی تولید 4000 تُن خرما

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز برداشت خرما از نخیلات استان پیش بینی کرد امسال حدود 4000 تن خرما در استان تولید شود.

رضا زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه با اشاره به وجود بیش از 702 هکتار نخیلات در استان، گفت: 390 هکتار از این نخیلات بارور بوده و مابقی نهال هستند و هنوز به مرحله باورری نرسیده‌اند.

زارعی با بیان اینکه تمام نخیلات استان در شهرستان قصرشیرین متمرکز هستند، گفت: پرورش خرما در این شهرستان قدمت دیرینه دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه متوسط عملکرد نخیلات استان را حدود 10 تن در هکتار عنوان و پیش بینی کرد امسال تولید خرما در نخیلات استان به 4000 تُن برسد.

زارعی با اشاره به آغاز برداشت خرما از نخیلات قصرشیرین، گفت: برداشت خرما در این شهرستان تا 20 مهر ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ارقام خرمای قصرشیرین را شامل زاهدی، اشرسی، ازرق، خضراوی، جعفری، کبکاب، پیاروم، برحی و دیری عنوان کرد و افزود: رقم ازرق تنها رقم خرمای نرم تولیدی از نخیلات استان کرمانشاه است.

وی افزود: رقم "اشرسی" تولیدی در استان نیز یکی از باکیفیت‌ترین ارقام خرمای تولیدی در کشور است که این رقم از خرما تنها در شهرستان قصرشیرین وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: