• یکشنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-5084-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معاون دامپزشکی کرمانشاه:

فعالیت ۳۲ اکیپ "دامپزشکی"در روزهای تاسوعا و عاشورا/ ذبح دام در کشتارگاه ها رایگان است

عکس:دریافتی
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از خدمات‌دهی رایگان ۳۲ اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی در استان در روزهای تاسوعا و عاشورا خبر داد.

شاهرخ یارویسی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد : در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال ۱۵ اکیپ ثابت و ۱۷ اکیپ سیار  متشکل از ۱۵ دامپزشک، ۱۷ بازرس و ۱۰ ناظر شرعی، بر ذبح دام های نذری نظارت خواهند کرد.

یارویسی با اشاره به فعالیت تمامی کشتارگاه‌های دام استان در روز های یاد شده، گفت: در استان 12 کشتارگاه دام داریم که ذبح دام در آنها در روزهای تاسوعا و عاشورا بصورت رایگان انجام خواهد شد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه ادامه داد: با هماهنگی های صورت گرفته، ذابحان کشتارگاه‌های دام استان نیز در صورت تقاضای افراد، در منازل شخصی آنها حضور پیدا کرده و ذبح دام را انجام میدهند.

یارویسی در همین راستا از مردم استان خواست تا حد امکان شخصا ازانجام  ذبح دام خودداری کرده و تا حد امکان این کار را در منزل انجام ندهند.

وی تاکید کرد: ذبح دام در معابر و خیابان‌ها نیز زمینه‌ساز آلودگی محیط زیست و بروز بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: