• یکشنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-5184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

در پنج ماهه امسال رخ داد؛

سرقت 13 میلیارد ریالی "تجهیزات برق" در کرمانشاه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از سرقت حدود 13 میلیارد ریالی تجهیزات شبکه برق استان در پنج ماهه امسال خبر داد که نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

امیدعلی مرآتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرقت تجهیزات شرکت برق از جمله سیم برق را مهمترین مشکل پیش روی شرکت توزیع برق استان دانست و افزود: در پنج ماهه امسال حدود 13 میلیارد ریال تجهیزات برق در استان به سرقت رفته که این میزان در 12 ماه سال گذشته تنها حدود 16 میلیارد ریال بوده است.

وی بیشترین سرقت‌ها را مربوط به شهر کرمانشاه دانست و معتقد است افزایش قیمت این تجهیزات در بالا رفتن میزان سرقت آنها اثرگذار بوده است.

مرآتی خاطرنشان کرد: پراكندگی، گستردگی و در دسترس بودن شبكه‌های برق باعث شده تا تجهيزات برق آسانتر مورد سرقت قرار گيرند.

وی درباره پیامدهای سرقت تجهیزات شبکه برق نیز یادآور شد: اين سرقت‌ها علاوه بر بار مالی كه برای شركت دارد باعث خاموشی در مناطق مختلف شده که رفع آن زمان و انرژی زیادی را از نیروهای شرکت برق می‌گیرد و آسیب جدی هم به مشترکین برق وارد می‌کند و باعث سوختن تجهیزات برقی منازل و ... خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از همکاری جدی شرکت توزیع برق با نیروی انتظامی برای کاهش سرقت‌ها خبر داد و تاکید کرد: گشت‌های تلفیقی در نظر گرفته شده که به کاهش سرقت‌ها کمک خواهد کرد.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: