• چهارشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-12814-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدارس کرمانشاه در تکاپوی آغاز سال تحصیلی جدید

عکس:دریافتی
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از والدین خواست تا تخلف‌  مدارس را برای گرفتن وجه هنگام ثبت نام دانش آموزان برای پیگیری به آموزش و پرورش گزارش کنند.

مجید یزدان پناه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اندیشیده شدن تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: مهر ماه امسال حدود ۳۱۵ هزار دانش آموز  در 3800 مدرسه استان سر کلاس درس حاضر خواهند شد.

یزدان‌پناه اضافه کرد: همچنین همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید 26 هزار معلم در مدارس استان کرمانشاه سر کلاس درس حاضر خواهند شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا در آستانه سال تحصیلی جدید در استان کمبود معلم نداریم، اظهار کرد:  برای رسیدن به نقطه ایده آل و مطلوب با کمبود معلم مواجه هستیم، اما امسال وضعیت بهتری از حیث تعداد معلم در استان کرمانشاه داریم.

یزدان پناه اضافه کرد: امسال استخدامی های سال قبل، فارغ التحصیلان تربیت معلم و تعدادی از مربیان پیش دبستانی که به عنوان معلم حق التدریس فعالیت خواهند کرد، به مجموعه معلمان آموزش و پرورش اضافه شده اند.

 وی افزود: در صورت موافقت وزارتخانه امکان استفاده از تمامی مربیان پیش دبستانی به عنوان معلم حق التدریس در مدارس فراهم و مشکل کمبود معلم در استان حل خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه گرفتن وجه هنگام ثبت نام دانش آموزان به هر شکل ممنوع است است، گفت: امیدوارم آموزش و پرورش به جایی برسد که هیچ نیازی به کمک اولیای دانش آموزان نداشته باشد، اما در شرایط کنونی برای اداره مدارس نیاز به مشارکت داوطلبانه والدین وجود دارد.

 یزدان پناه با تاکید بر اینکه گرفتن وجه هنگام ثبت نام دانش آموزان تحت هر عنوانی ممنوع است، از خانواده ها خواست تا تخلف‌ احتمالی مدارس برای گرفتن وجه را برای پیگیری به ادارات آموزش و پرورش گزارش کنند.

 وی اضافه کرد: اگر والدین در ادارات آموزش و پرورش به نتیجه نرسیدند می توانند به بازرسی اداره کل مراجعه کرده و در صورت نرسیدن به نتیجه می توانند برای پیگیری این کار به خودم مراجعه کنند.

یزدان پناه در پایان گفت: گرفتن وجه به هر شکلی در زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان حتی به شکل داوطلبانه هم ممنوع است و مدارس باید گرفتن وجه به صورت داوطلبانه را به بعد از آغاز سال تحصیلی و در قالب انجمن اولیا و مربیان موکول کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: