• دوشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-13014-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

در مجالس عزای حسینی با کودکان چگونه رفتار کنیم؟

عکس:دریافتی
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به خانواده ها توصیه کرد: برای شکل گیری خاطرات خوبی از مجالس عزای حسینی در ذهن کودکان خود برنامه‌ریزی کنند.

ناهید فضلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه با اشاره به حضور  کودکان در مجالس عزای حسینی گفت: تربیت دینی کودکان از اینگونه مجالس شکل می گیرد لذا باید شرایط را طوری مدیریت کنیم که خاطرات خوبی از عزاداری های حسینی در ذهن کودکان شکل بگیرد .

فضلی به خانواده ها توصیه کرد:قبل از شرکت در مراسم عزاداری های حسینی، متناسب با سن و سال کودک خود برایش توضیح دهند که دارند کجا می‌روند، داستان چیست و چرا باید در این مراسم شرکت کنند؟

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: خانواده ها باید از سخن گفتن در مورد وقایع دردناک کربلا که احتمال می‌رود کودک را نگران کرده و احیانا بترساند، صرف نظر کرده و بیشتر بر روی صفات مثبت و مهربانی امام حسین (ع) و خصوصیات ویژه فرزندان ایشان مثل ادب، شجاعت، حمایت از مظلومان، احترام به بزرگتر و... تاکید کنند. 

 وی اضافه کرد: خانواده ها برای آشنا کردن فرزندان خود با امام حسین (ع) و قیام عاشورا می توانند از کتاب های شعر و داستان هم کمک بگیرند.

فضلی همچنین از خانواده ها خواست تا اسباب بازی مورد علاقه فرزندشان را با خود همراه برده و توقع نداشته باشند کودکان دست از کودکی خود برداشته و بازی کردن را در مجالس عزاداری تعطیل کند.

وی با بیان اینکه توان روحی، جسمی و حوصله کودکان محدود است، از والدین خواست در جایی از هیئت بنشینند که دسترسی به بیرون از مراسم برای آنها آسان باشد و در میان مراسم دست کودک خود را گرفته  و بیرون‌از هیئت دوری بزنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: