• سه شنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-13814-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیر حوزه های علمیه خواهران کرمانشاه:

مجالس عزای حسینی بیش از "شور" به "شعور و بصیرت" نیاز دارد

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کرمانشاه گفت: مجالس عزای حسینی بیش از شور به شعور و بصیرت نیاز دارد.

حجت الاسلام حجت الله فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عزاداریهای محرم و صفر را بهانه‌ای برای کسب معرفت در مورد قیام عاشورا و تقرب به سیره امام حسین(ع) عنوان کرد و افزود: عزاداریهای حسینی اظهار  همدردی و ابراز ارادت به اهل بیت(ع) است.

وی ادامه داد: عزاداریهای حسینی بهانه ای برای نشستن پای درس وعاظ برای آشنایی با مبانی ارزشی اسلام و در عین حال دشمن شناسی است. 

فاضلی با تاکید بر ضرورت استفاده از وعاظ خوب برای بیان سرگذشت تاریخ اسلام و فلسفه قیام امام حسین (ع) در مجالس عزای حسینی، گفت: فلسفه اصلی قیام امام حسین (ع)و یارانش در روز عاشورا و در سرزمین کربلا مبارزه با ظلم و بیداد و بی‌عدالتی بود.

 وی با بیان اینکه ایستادگی در برابر ظلم یکی از مهمترین اهداف قیام امام حسین (ع) بود که برای رسیدن به این هدف باید تا پای جان در برابر ظلم ظالمان بایستیم، تأکید کرد: یزیدها و ابن زیادهای زمان نخواهند گذاشت سیره امام حسین (ع) باقی بماند، لذا باید در برابر این دشمنان ایستادگی کنیم.

 مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کرمانشاه سپس با اشاره به تلاش دشمنان برای دور کردن مجالس عزای حسینی از فلسفه اصلی خود، گفت: باید هوشیارانه و مخلصانه برخورد کرده  و تلاش کنیم تا از ورود آسیب ها در اقامه عزاداری ها پرهیز شود تا از این طریق دشمنان را از اهداف خود برای ضربه زدن به اسلام ناامید کنیم.

فاضلی تاکید کرد: باید مجالس عزای حسینی به گونه ای برگزار شوند که اسباب زحمت و مزاحمت برای مردم نشوند.

وی ادامه داد: اگر در فضای عزاداریهای حسینی با توجه به پیشرفت های صورت گرفته از آلات موسیقی برای تقویت شور  در بین مخاطبین استفاده می‌شود باید حواسمان باشد که عزاداری های حسینی بیش از شور به شعور و بصیرت نیاز دارند، لذا باید از این آسیب های اینچنینی پرهیز کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: