• پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-16014-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مسئول قرارگاه ستاد اربعین استان در مرز خسروی:

آماده باش دستگاه های استان برای میزبانی زوار/ 10 مهر همه کارها باید تمام شود

مسئول قرارگاه ستاد اربعین استان کرمانشاه در مرز خسروی با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه ها در بحث آمادگی خدمات رسانی به زوار اربعین گفت: نهایتا تا 10 مهر باید همه کارها انجام شده و دستگاه ها آمادگی کامل برای میزبانی زوار را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، جعفر همتی در جلسه امروز (21 شهریور) ستاد اربعین استان با اشاره به بازگشایی مرز خسروی، از راه اندازی قرارگاه اربعین در این مرز خبر داد وافزود: هریک از دستگاه ها باید تا دوشنبه هفته آینده (25 شهریور) معاون یا نماینده خود را برای استقرار در این قرارگاه معرفی کنند.

وی افزود: نماینده معرفی شده باید اختیار تام داشته باشد تا مشکلات احتمالی هرچه سریعتر در مرز مرتفع شود.

وی با انتقاد از عملکرد استان های معین در بحث اقدامات صورت گرفته در مرز خسروی گفت: متاسفانه استان های معین مرز خسروی تنها حدود 30 درصد از تعهداتشان را عملی کرده اند و 70 درصد دیگر باقی مانده است.

همتی از عدم حضور شهرداری منطقه 13 تهران نیز انتقاد کرد وافزود: سال گذشته ضعیف ترین شهرداری تهران را در بحث اربعین به استان دادند و این شهرداری از 15 مهر در استان مستقر شد، اما امسال هنوز خبری از شهرداری منطقه 13 نیست و با توجه به اینکه زمانی تا اربعین نداریم از استاندار کرمانشاه می خواهیم این مسئله را با جدیت پگیری کنند.

وی در ادامه به تشریح وظایف هریک از دستگاه های استان در بحث خدمات رسانی ایام اربعین پرداخت و تاکید کرد: زمانی تا اربعین باقی نمانده و خدمات رسانی به زوار از 13 مهرماه رسما آغاز می‌شود و همه دستگاه ها باید نهایتا تا 10 مهر تمام کارهای باقی مانده را انجام دهند.

همتی تصریح کرد: برخی اقدامات نیز باید زودتر و تا پایان شهریور به اتمام رسد و باید بتوانیم استان را به نحو شایسته برای پذیرایی از زوار آماده کنیم.

این مسئول بر مهیا کردن ظرفیت اسکان 20 هزار نفر در مرز خسروی و قصرشیرین تاکید کرد وافزود: بخشی از این اسکان برعهده هلال احمر و بخشی بر عهده سپاه است.

وی افزود: شش پارکینگ هم در خسروی و قصرشیرین باید نهایتا تا پایان شهریور تحویل شود که تاکنون دو مورد آن آماده شده است.

همتی از استقرار سه بیمارستان صحرایی در خسروی و قصرشیرین هم خبر داد وافزود: راه اندازی این سه بیمارستان با ارتش، هلال احمر و سپاه است.

مسئول قرارگاه ستاد اربعین استان در مرز خسروی افزود: کمیته بهداشت و درمان نیز باید 12 پُست امدادی را به همراه 50 دستگاه آمبولانس در مسیر قصرشیرین و مرز خسروی مستقر کند.

وی افزود: بانک ها نیز باید تا پنجم مهرماه 50 خودپرداز را در مرز خسروی و قصرشیرین مستقر کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: